Skok na hlavní stránku

Globální problémy 
Globální oteplování, naru?ování ozonové vrstvy, jaderná energie, zne?i?ťování vod, p?dy... 
trideni na krete
Autor: paja (IP zapsáno)
Datum: 05.11.2002 11:32

<HTML>rozhodl jsem se napsat sem kratky prispevek o trideni v recku (konkretne na krete), aby si kazdy mohl udelat obrazek o rozdilech mezi zememi EU. shrnu to kratce : netridi se tu nic. po meste nejsou kontejnery na tridenej odpad vubec, na univerzite jsou kontejnery na papir. jelikoz tam vsak nejsou zadny jiny odpadkovy kose, kazdej hazi vsechno do tech na papir. v univerzitni jidelne se neuveritelne plejtva jidlem. recky studenti jsou zvyjli vzit si treba 3 housky a z toho 2 vratit, protoze jsou zadarmo. ty pak skoncej ve smesnym odpadu.
vraceni prazdnejch flasek od piva je samostatna kapitola. nikoho jsem vracet flasky nevidel, akorat velmi vyjimecne se pred vetsim supermarketem povaluje igelitka naplnena sklem. ze je mozne vratit flasku od piva, jsem zjistil asi po mesici, protoze nikde neuvadej cenu za obal zvlast. nekde uvadej cenu i s obalem , nekde zas jen cenu bez obalu. kdyz jsem se poprve vydal vratit flasky, pochopil jsem proc to nikdo nedela. cena flasky je cca 7 centu (takze min jak u nas ) i kdyz se lisi podle druhu piva. hlavni problem je ale v samotny procedure vraceni. clovek ,co chce vratit flasky, musi uvest jmeno, adresu a podepsat se do nejaky knihy.pak mu je vytisten z pocitace doklad a s nim muze jit do pokladny pro penize. cela procedura je velice zdlouhava a navic nechapu co je supermarketu do toho, kde bydlim a jak se jmenuju, kdyz chci jen vratit flasky. nechapu jak tuhle zemi mohli vzit do EU.</HTML>

Re: trideni na krete
Autor: (IP zapsáno)
Datum: 06.02.2003 15:35

<HTML>Cht?j tam ?asem vzít i Rumunsko, tak se nediv. Berou skoro každýho.

V N?mecku maj stejný automaty jako tady. Nasázíš flašky, p?ípadn? p?epravky s prázdnejma flaškama (muj p?ípad :-)) na pás a vyjede ti lístek. U každý ceny je vid?t, co stojí obal. Na univerzit? maj malý koše podle barvy rozd?lený na papír, bioodpad, sm?sný odpad a wertstoffe (nevim pro to ?eský slovo, jsou to v?ci, který se dál recyklujou jako plasty, hlinikové plechovky apod.). To jsou pane?ku rozdíly.</HTML>

Jméno: 
Email: 
Téma: 
Prevence SPAMU:
Níže uvedený kód vložte do vstupního pole. Toto je prevence proti automaticky vkládaným příspěvkům.
 **        **     **  ********  ********  **    ** 
 **        ***   ***  **        **        ***   ** 
 **        **** ****  **        **        ****  ** 
 **        ** *** **  ******    ******    ** ** ** 
 ********  **     **  **        ********  **    ** 
Toto je moderované fórum. Vaši zprávu musí schválit moderátor nebo administrátor, do té doby bude skryta.

Máte-li dotaz nebo připomínky,
kontaktujte nás: info@ielektro.cz

Reklama na stránkách iElektro.cz

Copyright © 2001-8 iElektro.cz